Celodenní síťové jízdenky

LABE-ELBE TICKET: Ústecký kraj a saské Horní Polabí

Pokud se chystáte do východních Krušných hor, do Saského Švýcarska, nebo do Drážďan a jejich okolí, vzpomeňte si na tuhle úžasnou jízdenku. Platí v celém Ústeckém kraji a na území dopravního svazu VVO (Verkehrsverband Oberelbe). Svezete se na ni vlakem, autobusem, tramvají a dokonce i přívozem. Za jednu cenu, zaplacenou ráno na českém nádraží.

Pro jednoho za 250 korun, pro 2-5 lidí za 550. Jinými slovy, sežeňte další čtyři cestující a celodenní cestování máte za 110 Kč. V Teplicích sednete ráno do vlaku, ve Schmilce přestoupíte na přívoz, projdete se skalami, za lesní tramvaj do Bad Schandau dáte už jen mírný doplatek, zase přívoz, vlak do Drážďan, tramvají po městě, lanovkou v Loschwitz opět jen za drobný přípatek a navečer autobusem zpátky do Teplic.

Přeháním, to se nedá stihnout. Rád ale dělám reklamu téhle jízdence… Více na stránkách Českých drah.

Nevýhoda? Platí jen jeden den a nedá se koupit předem, takže není na výlety s přespáním. Ledaže byste si druhý den koupili v Sasku její německou verzi (Elbe-Labe-Ticket) za 16,50/33 Eur.

EURO-NISA-TICKET: Liberecký kraj a Horní Lužice

Ústecký kraj má svou jízdenku Labe-Elbe, Liberecký zase Euro-Nisa-Ticket. Je dokonce ještě levnější, pro 2-5 osob za 320 korun. Platí v celém Libereckém kraji, v Horní Lužici a taky v polském příhraničí, a to celý den. Žitava, Budyšín, Zhořelec, Bad Muskau… je to jen na vás.

Koupíte ji na českém nádraží nebo rovnou ve vlaku a jezdit s ní můžete, čím vás napadne – vlakem, autobusem, městskou hromadnou dopravou. Jediná nevýhoda: nelze koupit v předprodeji. Více informací na stránkách Českých drah.

EGRONET: Karlovarský kraj a západní Sasko

Jednodenní síťová jízdenka EgroNet platí v Karlovarském kraji, bavorském a saském příhraničí. Zwickau, Plavno, Schwarzenberg nebo Aue, tam všude se na ni dostanete. Můžete si zakoupit variantu pro jednu až pět osob. Pro zajímavost – pětičlenná skupina zaplatí 600 korun.

Více informací (především k zapojeným linkám a dalším slevám) najdete na webu EgroNet.de . Nenechte se odradit mizernou češtinou, to je bohužel na německých webech standard. Jednoduchý přehled je také na stránkách Českých drah.

Mohlo by se vám líbit...