Kam na oběd

Češi nebývají fandové německé kuchyně a Honza není žádná výjimka. Zajde-li na německé jídlo, nepochutná si a zaplatí za ně zbytečně mnoho peněz. Jak tedy řešit problém: průměrný český příjem + celodenní výlet do Saska + hlad?

Jednoduše. Nejste-li z domova nakaženi pitomým strachem ze všech přistěhovalců, zajděte v Německu právě k nim. Výběr z asijské kuchyně je bohatší než u nás a v každém menším městě najdete minimálně nějakou tu „čínu“ a kebab. V Míšni se osvědčila indická, v Chemnitzu čínská hned naproti Marxově bustě a v drážďanském Neustadtu nebudete vědět, kam dřív skočit.

Pokud chcete, zvládnete se většinou najíst za 6 euro. Když trochu přidáte, můžete se vracet k bufetu a ven se pak třeba kutálet. Poznámka pro milovníky glutamátů: nejsou tu zdaleka takovou samozřejmostí jako v našich „čínách“.

Co ale dělat, jste-li třeba na vyhlídce Bastei a na jídelníčku místní restaurace jsou kolem 10 euro jen skoro suché špagety? U většiny turistických atrakcí najdete bufet nebo aspoň stánek se zdejší klasikou: polévka a několik druhů klobás. Bockwurst je takový silnější párek, Bratwurst běžná grilovaná klobása. Není to špatné, hlad to zažene a s chlebem se vejdete do čtyř euro.

Lasst es euch schmecken!

Mohlo by se vám líbit...