Loschwitz: kterou lanovkou?

IMG_6007

Pokud nejste v Drážďanech poprvé (Staré město) či podruhé (Nové město), asi už se rozhlížíte, kam se podívat dál. Nenechte se odradit sídlišti v širším centru, projeďte je tramvají (třeba na jízdenku Labe/Elbe) a nechte se okouzlit některou z výstavných vilových čtvrtí. Honza doporučuje dojet dvanáctkou do čtvrti Blasewitz (zastávka Schillerplatz), přejít přes Modrý zázrak (německy Blaues Wunder, krásný most přes Labe) a soustředit se na Loschwitz.

Mohlo by to být malé městečko na břehu řeky, nebýt těch Drážďan všude kolem. U Labe má vlastní lužní les, ale také promenádu se zahradní restaurací. Kromě toho „historické centrum“ s rozkošnými hrázděnými domečky, kavárnami, bazary a antikvariáty. No a nad tím romantická jižní stráň plná nejlepších drážďanských adres. 

Klidně se do ní vyškrábejte pěšky. Stezek, uliček i skrytých schodišť je tu dost. Pokud ale hledáte ATRAKCI, svezte se lanovkou. Tedy… vyberte si, ony jsou tu dvě. Jedna na kolejích, druhá zavěšená. Pokud zvolíte tu první, vyvezete se do čvtrti Weißer Hirsch (Bílý jelen 🙂 a můžete pokračovat až do příměstského lesa Dresdner Heide.

Druhá vás dopraví mezi vily v Oberloschwitz a odtud je to už jen deset kilometrů pěšky, po zeleně značené stezce s výhledy na řeku, do zahrad zámku Pillnitz 🙂

Mohlo by se vám líbit...