Hohnstein: hrad na skále s ubytovnou

Hohnstein03

Hrad Hohnstein nepřehlédnete, stojí na vysokánské pískovcové skále. Má velice malebné podhradí a celé je to vyzdviženo nad lesy a skály podél říčky Polenz (česky Polnice). Ano, dostanete se sem autem a parkovat se dá hned pod hradem, to byste ale přišli o zážitek.

Honza doporučuje projít se po zelené turistické značce z lázní Rathen kolem jezírka Amselsee (6 km) nebo právě skalnatým údolím říčky. Závěrečné stoupání stojí za to!

Hohnstein, to je romantika na druhou. Pocitově blízký příbuzný lužického Oybinu. Stojíte na vyhlídce, hluboko pod vámi tmavě zelené moře, na obzoru Labe, skály, Bastei.

Pokud vybíráte, kde se ubytovat, odkud čtrnáct dní vyrážet na výlety, vydejte se právě sem. Hlavu složíte přímo na hradě! Najdete tu pokoje hostelového i hotelového typu a ceny za nocleh se snídaní začínají na 23 eurech (s polopenzí na 29 €). K tomu hradní kavárna/restaurace a další roztomilé podniky v podhradí.

No a kam na ty výlety? Jste opravdu v centru dění. Na jih: Bastei (6,5 km), Rathen (6 km), Lilienstein (8 km), Königstein (12 km) a Bad Schandau (10 km). Na sever: Stolpen (10 km). Na východ: Neustadt (16 km údolím říčky Polenz), Sebnitz (20 km údolím říčky Sebnitz). Na západ: Pirna (18 km po Labi). A tak dále…

Otevírací doba:
13. dubna – 31. října denně od 10 do 17 hodin

Vstupné: dospělí 3 €, děti 2 €, rodina 7,50 €.

DOPRAVA:

Autem 33 km z Děčína. Po silnici 62 na pravém břehu Labe do Hřenska, dále po německé B172 do Bad Schandau, na konci města odbočte doprava na S163 a sledujte ukazatele.

Mohlo by se vám líbit...