Bastei: saská ikona

Bastei01Hledáte na internetu fotky Saského Švýcarska a jako první na vás vyskočí kamenný most mezi skalami. V pozadí stolové hory. Obraz krásný až do kýče (záleží na autorovi a množství červánků). Basteibrücke.

Ony by ty skály stačily i samy o sobě, ale dokázaly by přilákat drážďanské Japonce? Kdepak. I Mariina skála u Jetřichovic je slavná hlavně díky své boudičce. Tady, pouhý kilometr pěšky z lázní Rathen, se prostě podařilo vykouzlit obrázek, který by mohl být v kalendáři hned vedle Velkého kaňonu. Most odnikud nikam…

(… a to jste ještě neviděli Rakotzbrücke.)

Návštěvnosti odpovídá infrastruktura: velké parkoviště, hotel, restaurace, bistro, prodejny suvenýrů. Je toho skoro až moc, ale zážitek vám to nezkazí. Zvlášť když se pak zase ponoříte do lesů a obejdete i další místní atrakce.

Hned kousek za mostem si můžete užít okružní prohlídku skalního hradu Neurathen. Zpátky v údolí navštívíte skalní divadlo (Felsenbühne Rathen – program zde – nedávají zrovna Vinnetoua?) a projedete se v pramičce po jezírku Amselsee. Vaše další cesta může vést k vodopádu Amselfall, nebo třeba až na hrad do Hohnsteinu (6 km).

DOPRAVA:
Vlakem
z Bad Schandau do stanice Kurort Rathen (2 zastávky). Z Děčína i s přestupem 44 minut. 
Přívozem přes řeku. Pozor, narozdíl od okolních přívozů (Wehlen, Königstein) tu neplatí jízdenka Labe/Elbe! Dále pěšky: kus po lázeňské promenádě a potom asi kilometr schodů…

Mohlo by se vám líbit...