Rietschen: Skanzen Erlichthof

Erlichthof05

Půvabná sbírka necelých dvaceti dřevěných chalup na rozhraní rybníků a lužického uhlí. V každé mají něco: restauraci, kavárnu, uměleckou dílnu, čokoládový obchod či potraviny od místních sedláků. Nechybí malé muzeum a poslední chalupa je celá věnovaná vlkům. Proč? Okolní krajina plná rybníků, jezer a zarostlých výsypek totiž přilákala největší vlčí populaci ve střední Evropě!

Ve skanzenu Erlichthof, který začal vznikat v 90. letech 20. století, můžete strávit příjemné dvě hodinky cestou do Bad Muskau. Najíte se, nakoupíte suvenýry a odpočinete si ve stínu domů, typických pro zdejší podmáčenou krajinu. Litevský Rumšiškès to, pravda, není, ale atmosféra je tu podobná.

Otevírací doba: úterý – neděle, 10-17

Vstup do areálu zdarma.

DOPRAVA:

Autem 90 km z Liberce. Nejprve po silnici 35 kolem Hrádek nad Nisou na Žitavu. U Žitavy doprava na B99 a teď už stále severním směrem. Kolem Görlitzu po B6 a o kus dál najedete na B115, která vás přes Niesky dovede až městečka Rietschen. Těsně za ním je dobře značená odbočka doprava a po pár metrech velké parkoviště (zdarma).

Vlakem z Liberce lehce přes 2 hodiny s přestupem v Žitavě (směr Cottbus).

Mohlo by se vám líbit...