Radebeul: ohnivým ořem kolem Vily Shatterhand

Radebeul09

Radebeul, to je skoro předměstí Drážďan. Však sem taky dojedete městskou tramvají. Nebo za pět minut vlakem z Neustadtu. Jen tu cestou do Míšně nezapomeňte vystoupit. 

Na první pohled by se mohlo zdát, že vás tu nic zajímavého nečeká. Jedna nudná hlavní ulice a nad ní vily a vily a vily. Ne, dělám si legraci, město je jednou z nejlepších adres v Sasku. Při Labi, vedle metropole, ze severu chráněno terénní vlnou, na jejím (jižním) svahu zámečky a vinice a bohaté vilové čtvrti skryté v zeleni.

Za čím však bude spěchat český turista? Víno a stezky s výhledem na Labe mají přece v Míšni taky. Nebojte se. Honza nabízí tři řešení. 

Prvního si všimnete, pokud přijedete vlakem na stanici Radebeul-Ost. Možná tu na vás bude zrovna čekat parní vláček – stačí přestoupit a vézt se. Buď jen na pěší túru do zalesněného údolí Lößnitzgrund, nebo o kousek dál na Popelčin zámek Moritzburg.

Druhé už jsme zmínili. Hřebínek nad městem projdete po červené turistické značce. Od zámečku k zámečku, s výhledem na vinice, na město i na řeku, v plné délce sedm kilometrů.

Nakonec to nejlepší, alespoň pro vás, kterým není lhostejný hrdina Old Shatterhand. Radebeul je totiž místem posledního odpočinku spisovatele Karla Maye. V jeho vile pak najdete muzeum s dvěma expozicemi: Karl May – život a dílo + Indiáni Severní Ameriky. Přijeďte si zavzpomínat na časy, kdy jste i vy toužili prohánět Hatátitlu po chorvatských pláních!

Mohlo by se vám líbit...