Lipsko: Obří rypadla

Bergbautechnik.01

Na jižním okraji Lipska najdete hned čtyři velká jezera, vzniklá zatopením bývalých hnědouhelných lomů. Prostor mezi nimi je částečně zrekultivován a slouží rekreaci, na některých místech se však vaše oko stále může potěšit nefalšovanou důlní krajinou. Abyste si udělali lepší představu o tom, co se tu dělo ještě před pár desítkami let, zajeďte se podívat na „parkoviště“ důlní techniky (Bergbautechnikpark).

Dominanty: kolesové rypadlo 1547 a pásový zakladač 1115.  Dva obři z hornických pohádek. Kromě nich přehršel dalších strojů, působivě umístěných v  na první pohled umělé krajině. Škoda, že se (zatím) nesmí na velké stroje vylézt.  Samotný naučný okruh vám mnoho času nezabere a Honza si po návštěvě říkal, že by za 7 euro čekal víc.  Pro hornické nadšence, technické inženýry, Bíliňáky a Mostečáky však vřele doporučuje!

Otevírací doba: v roce 2017 otevřeno od 11.3. do 19.11., od středy do neděle, 10 – 17

Vstupné: dospělí 7€, děti od 6 let 4€, rodiny 16€

Web: http://www.bergbau-technik-park.de/cz/park/  (česky)

DOPRAVA: Sledujte trasu na výše uvedeném webu. Místo není snadné najít – leží sice těsně vedle dálnice A38, mezi jezery Markkleeberger a Störmthaler See, ale příjezd je možný jen ze silnice B2/B95, což je výpadovka z Lipska na jih, směr Chemnitz (Gera). Sjezdy jsou ale dobře značené.

Mohlo by se vám líbit...