Rabenauer Grund: lesnaté údolí

Rabenau01

Rozkošné údolí říčky Rote Weißeritz pod městečkem Rabenau. Víkendový cíl mnoha výletníků z Drážďan, Dippoldiswalde a odteď i z Teplic a okolí. Hluboké lesy, ostré skalní masivy, meandry Červené Bystřice, výletní restaurace, naučná stezka o energii a také… parní úzkokolejka!

V 15.57 vylezte na skálu nad nádražím a v 16.00 můžete fotit scenérii jak z Divokého západu. Nejdřív jen spousta kouře, potom černá lokomotiva a za ní zelené vagónky plné výletníků. Ano, hodně jich vystoupí právě tady a dál se vydají po svých. Po proudu do Freitalu, proti proudu do Dippoldiswalde oba směry stojí za to.

Ideální výlet? Nechte auto v Kipsdorfu, svezte se vlakem do Freitalu-Coßmannsdorfu, vraťte se 4 kilometry pěšky do Rabenau, napojte se ve výletní restauraci, pokračujte dalších 6 kilometrů proti proudu k přehradě Malter u Dippoldiswalde a odtud už zpátky vlakem

DOPRAVA: 50 km autem z Teplic. Přes Cínovec na německou silnici B 170 a po ní přes Altenberg do Dippoldiswalde. 4 kilometry za městem (za obcí Oberhäslich) odbočte doleva a přes obec Oelsa dojedete do Rabenau. Hned zkraje odbočíte doleva (směrovky k nádraží) a sjedete poslední kilometr do údolí. Parkovat se dá zdarma přímo u nádraží.

Parním vlakem z konečné Kurort Kipsdorf (na hlavní silnici B 170, 13 km od Cínovce) přes Dippoldiswalde.

Mohlo by se vám líbit...