Jak se vyhnout pokutě

Po celém Německu platí: v obci 50, mimo obec 100, na dálnici podle libosti. Vyplatí se ale sledovat značky, které rychlost místně omezují. Je jich dost i na těch dálnicích!

Na dálnici A17 z Petrovic do Drážďan si natrénujte omezení kolem tunelů. Když budete jezdit častěji, určitě si těch zaparkovaných zelenobílých aut všimnete…

Pozor na radary v obcích a nepropadejte iluzi o beztrestnosti v cizí zemi. Honza se může pochlubit pokutou z obce Hohndorf, 65 km/h ⇒ 25€. Dopis přišel za týden poštou, v češtině, hezky s číslem účtu.

Pokuty velice nepříjemně bobtnají s rostoucí rychlostí. 66-70 km/h v obci ⇒ 35€, ale pozor: 71-75 ⇒ 80€ a když pojedete přes osmdesát, zaplatíte dokonce 160 euro. Mimo obce je to podobné.

Alkohol je povolen do 0,5 promile. Překročení: 500 euro.

Jste na placeném parkovišti bez platného parkovacího lístku? Do 30 minut ⇒ 10€, do hodiny ⇒ 15€.

Mobil při řízení? 60 euro!

Nakonec pozor! Mnoho německých měst zavedlo ekologickou zónu, do níž smějí jen auta se speciální Ekologickou známkou („Umweltzone“). V rámci tažení proti emisím především z naftových motorů se jistě budou přidávat další. V Sasku jde zatím (k 1.1.2018) jen o Lipsko. Známku pořídíte za pár stovek doma, bez ní můžete zaplatit pokutu 80 euro!

 

Mohlo by se vám líbit...