Skalní okno Kuhstall

Kuhstall je německy kravín. To znamená dost místa, aby se tu mohl schovat dobytek – například za třicetileté války. Odtud (prý) jméno. Jinak se můžeme dohadovat, zda je to A) druhá největší skalní brána v kraji, B) poněkud otevřená jeskyně, nebo C) velké skalní okno.

Co na tom. Kuhstall je především jedno z nejhezčích míst v Saském Švýcarsku. Ať už obdivujete samotnou vyklenutou skálu, nebo vyhlídku, která se za ní otevírá. Právě tady jsou ty nejhlubší lesy Labských pískovců. 

„Kravín“ asi není tak impozatní jako nedaleká Pravčická brána, má ale proti ní jednu výhodu: můžete se mu projít po střeše. Značená okružní cesta začíná nekonečným žebříkem a vede opravdu přímo nad otevřeným skalním oknem.

Kudy sem? Moc pěkná cesta vede od labského přívozu ve Schmilce kolem vrchu Kleiner Winterberg (asi 6 km). Nebo malou oklikou, odměněnou dechberoucími rozhledy z vrcholu Großer Winterberg (7 km).

Pokud se vám ale nechce tolik šlapat, stačí v Bad Schandau nasednout do žluté výletní tramvaje, dojet na konečnou k Lichtenhainskému vodopádu a pěšky dojít už jen půldruhého kilometru. A nebojte, nejdete do pustiny, v cíli čeká také sympatická výletní restaurace 🙂

Mohlo by se vám líbit...