Hućinské rybníky (Guttauer Teiche)

Guttau02

To si můžete naplánovat cestu po klenotech saské turistiky, projet je hezky jeden za druhým a bez velkého překvapení plesat nad jejich krásou. Pak si řeknete, že se cestou ještě zastavíte na nějaké naučné stezce kolem rybníků. A on tu na vás čeká ZÁŽITEK, vrchol léta 2017!

Jsme v UNESCOvé biosférické rezervaci Hornolužické rybníky a vřesoviště (Oberlausitzer Heide- und Teichlandschaft). Deset kilometrů od Budyšína. Na kraji obce Guttau/Hućina začíná neobyčejná naučná stezka po úzkých šíjích mezi rybníky. Vykročíte a v tu ránu se ocitnete v divoké džungli lemované rakosím, plné vodních ptáků, žab a ryb. Lidský výtvor a přesto – divočina!

Honza vzpomínal, kde na něj naposledy příroda tak mocně působila a našel srovnání s podzimní Litvou (NP Žemaitija) či irským národním parkem Killarney. Také TADY, uprostřed Evropy, jste naprosto nečekaně vtaženi do přírodních dějů a kypící vodní život máte na dosah ruky.

Naučný okruh má 8,3 kilometru, potkáte na něm důmyslné pozorovatelny a ucítíte… harmonii. Nastoupit se dá také od Domu tisíce rybníků – infocentra a muzea v obci Wartha.

DOPRAVA: Autem 46 km z Rumburku: po B96 přes Oppach do Budyšína, z Budyšína nejprve po B 156 na Weißwasser, ale po několika kilometrech  odbočte doprava na S109 směr Niesky.  Projeďte obcí Guttau/Hućina a na jejím konci zabočte doleva na neplacené parkoviště.

Mohlo by se vám líbit...