Dálniční síť

dalnice

Sasko je po silnici výborně dostupné z celých severních Čech. Zde je přehled saských dálnic:

↑ D8/A17 DO DRÁŽĎAN ↑

Pro Čechy je nejdůležitější spojení dálnice D8 se saskou A17 přes Krušné hory do Drážďan. Z Ústí do centra saské metropole se po ní dostanete za 45 minut. V tomto úseku nebývá silný provoz. Malé zdržení vás může čekat v zimě, při zdolávání Krušných hor – tunely nad Libouchcem bývají občas uzavřené. V příhraničních tunelech také pozor na sníženou rychlost  – na saské i na české straně bývají často kontroly.

→ A4 DO ZHOŘELCE →

Na konci A17 je dálniční křižovatka Dresden-West, která vás vyvede na dálnici A4. Vydáte-li se po ní východním směrem, míříte na Bautzen (Budyšín) a Görlitz (Zhořelec). Mimochodem, jde také o výhodné spojení s Polskem. Ze Zhořelce dálnice pokračuje na Wroclav a Krakow.

↑ A13 DO BERLÍNA ↑

Pokud nemíříte na východ, nýbrž do Berlína, pojedete po A4 jen kousek. Hned na křižovatce Dresden-Nord (82) totiž odbočíte na dálnici A13 směr Berlín.

← A4 DO CHEMNITZU ←

Vydáte-li se z křižovatky Dresden-West po A4 na západ, jedete směrem na Chemnitz a dále do Durynska (Gera, Erfurt). Tento úsek (ke křižovatce Nossen) má v každém směru tři pruhy a jsou opravdu potřeba. Sbíhá se tu několik hlavních tahů a provoz bývá … hustý!

A14 DO LIPSKA

Na křižovatce Nossen (76) můžete z A4 odbočit na dálnici A14 a vydat se po ní do Lipska. Dálnice pak pokračuje na Halle a Magdeburg.

A72 DO CVIKOVA A PLAVNA

Z dálnice A4 můžete sjet také na křižovatce Chemnitz (68) na dálnici A72 směr Zwickau, Plauen a Hof. To už je ale v Bavorsku. Pak stačí najet na dálnici A9 a zastavit se třeba až v Mnichově.

Mohlo by se vám líbit...