Cyklotrasa údolím Muldy

Grimma.06Mulda je po Labi druhá nejdůležitější saská řeka a jejím krásným údolím samozřejmě vede značená trasa pro cyklisty. Má to ale háček – Muldy jsou vlastně dvě. 

Freiberská Mulda pramení u nás na Moldavě a vaše vyjížďka může klidně začít už tam. Trasa Muldentalradweg však oficiálně začíná až ve Freibergu. Přes Nossen, Roßwein, Döbeln a Leisnig vás po 75 kilometrech dovede k soutoku s …

Cvikovskou Muldou (Zwickauer Mulde). Ano, i tu si můžete projet celou, stačí se přehoupnout přes Kraslice a Klingenthal a od přehrady Muldenberg sledovat její tok přes Aue až do Zwickau. Naše cyklotrasa oficiálně začíná právě tam. Glauchau, Waldenburg, Penig, Rochlitz, Colditz a jste na soutoku. Z Cvikova pouhých 65 km.

Jsme na soutoku a z Muldy se stává pěkně líná kráska. Posuďte sami: v Sasku jí (měřeno po cyklotrase) zbývá ještě 75 kilometrů, má na nich ovšem překonat už jen 50 výškových metrů (ze 150 na 100). Nuda to ale nebude, čeká vás přírodní tok s mnoha zákruty a slepými rameny. Cestou navíc atrakce jménem Grimma, Wurzen, Eilenburg a Bad Düben.

Můžete si samozřejmě projet i zbývajících 45 kilometrů k Labi do Dessau, to už však není Honzova starost, Sasku-Anhaltsku se zatím systematicky nevěnuje…

 

Internetové stránky cyklotrasy v němčině: http://www.muldentalradweg.de/

Mohlo by se vám líbit...