Letní bobová dráha v Altenbergu

Rodelbahn07Jedete na výlet s dětmi, které nevydrží moc dlouho v autě a říkáte si, že už jste dlouho nebyli v Sasku. Co takhle zkusit Altenberg? Z Cínovce urazíte čtyři kilometry, zaparkujete někde v centru a od velké světelné křižovatky se vydáte doleva, směrem k lesu.

Ne, že by vás tam čekal zrovna zábavní park, ale dvě hodinky si určitě rezervujte. Zvlášť v sezóně, za hezkého počasí. Začneme samozřejmě bobovou dráhou. Za dítě zaplatíte dvě eura a sami dvě padesát. Posadíte se do bobu a za chvíli už můžete mávat z cesty vzhůru. Jestli se vaše tříletá ratolest ještě necítí na to, jet sama, jde to i tandemově.

Po čtyřech minutách jste na vršku a začíná ta pravá zábava. Páka k sobě = brzda, páka od sebe = pozor v zatáčkách! Ten kilometr serpentin můžete sjíždět třeba pět minut, to když vám dítě, ač chráněné mezi vašimi koleny, začne hned nahoře skučet: „Tatínku, sem už nikdy nepojedeme!“ Anebo zkrátka závodíte, každou vracečku nějak vyrovnáte a brzda s vámi odpočívá. V tom případě jste za dvě minutky dole a samozřejmě chcete hned znovu.

Jeďte, kolikrát chcete, neomrzí se to. Děti na vás mezitím počkají v kavárně. Je na dohled. Pokud si ovšem nevšimnou malého hracího bagru a nenajdou v kapse drobných padesát centů. Že jim to nakládání písku moc nejde? Nevadí, táta (až se povozí) velice rád pomůže!

Nevím, jestli jsou v létě v provozu zdejší vodní atrakce. Na konci září působily dost omšele. Proto teď zamiřte na kraj lesa, vylovte další dvě eura a vyšlete potomka na opičí dráhu. Ze stromu na strom, z domečku do domečku a všechno samozřejmě několikrát dokola. Největším hitem je klouzací plachta a závěrečná lanovka. Jen se podívejte na fotky.

Děti si tu užijí. No a pokud se vám ještě nechce domů, co takhle zajít do bazénu? To už je ale na novou reportáž..

Mohlo by se vám líbit...