Scharfenstein: hrad plný dřevěných hraček

IMG_5562

Romantické, zalesněné údolí řeky Zschopau (Šopava), vyhlídková železniční trať, nad tím kopce a na nich… hrady a zámky: Wolkenstein, Zschopau, Augustusburg a Scharfenstein. Posledně jmenovaný najdete jen pět kilometrů od hlavní silnice z Chomutova do Chemnitzu, deset minut za Marienbergem.

Za odbočku stojí už kvůli té siluetě nad řekou. Když navíc vyšlápnete nahoru, oceníte rozhled do údolí. Tím byste však neměli skončit. Dopřejte si prohlídku hradu z 13. století, projděte si výstavu dřevěných hraček (jste přece v Krušných horách), zapište si, kdy začíná nová interaktivní výstava pro děti a příště je přivezte s sebou!

Otevírací doba:
ÚTERÝ – NEDĚLE
duben – říjen: 10-17:30
listopad – březen: 10-17

Vstupné:
interaktivní výstavy: dospělý 7 €, dítě 6 €, rodina 24 €
muzeum: dospělý 5 €, dítě 4 €, rodina 13 €
věž: 1 €
Předškoláci mají vstup zdarma.

DOPRAVA:

47 km autem z Chomutova přes Horu Sv. Šebestiána (silnice č. 7), dále po B 174 přes Marienberg (směr Zschopau a Chemnitz). Cca 8 km za Marienbergem odbočíme na Groβolbersdorf a pokračujeme necelých 5 kilometrů podle značení na Scharfenstein. Parkuje se u nádraží, podél hlavní silnice.

Romantickou projížďku vlakem údolím říček Sehma a Zschopau už bohužel nenačnete ve Vejprtech (natož v Chomutově) – přeshraniční provoz je zrušený. Stačí ale dojet do Cranzahlu (7 km po silnici z Vejprt, 4 km pěšky). Do stanice Scharfenstein je to 40 minut

Mohlo by se vám líbit...