Radebeul: indiánské muzeum Karla Maye

Bylo mi patnáct, v kapse čtvrtletní drážďanskou tramvajenku a volná odpoledne na průzkum města. Z Vinnetoua už jsem tou dobou dávno vyrostl, když jsem ale zjistil, že se tramvají dostanu do Radebeulu a že tam má Karl muzeum… neváhal jsem ani minutu.

Sasové jsou svým Mayem posedlí.  Ve skalním divadle v Rathenu hrají Vinnetoua každé léto. Ovšem tady, v letovisku na severozápadním okraji Drážďan, slavný spisovatel opravdu strávil poslední léta života a je tu také pochován.

Čekají vás dvě vily. Ve vile Bärenfett shlédnete expozici Indiáni severní Ameriky, ve vile Shatterhand na vás čeká život a dílo velikána braku pro děti. Ano, o literární hodnotě nepochybujeme, ačkoliv jsme to ve dvanácti nadšeně přelouskali celé. Pokud však naše oko zaslzí, kdykoliv si vzpomeneme na Hatátitlu, medvědobijku, Nšo-či a ušlechtilou myšlenku míru mezi bílými a rudými, pak jsme v Radebeulu správně a návštěvu si užijeme.

Otevírací doba: denně kromě pondělí: březen – říjen 9-18, listopad – únor 10-16

Vstupné: dospělý 9 €, dítě (4-16 let) 3 €, rodina 20 €

Web: http://www.karl-may-museum.de
Leták v češtině: http://www.karl-may-museum.de/data/cms/pdf/kmm_tschechisch_web.pdf

DOPRAVA: 

Tramvají č. 4 z centra Drážďan (24 minut z náměstí Altmarkt).
Vlakem 1,5 hod. z Děčína s přestupem v Bad Schandau. Linkou S1 směr Míšeň (Meissen) projedeme Drážďany a vystoupíme ve stanici Radebeul-Ost. Z nádraží se vydáme kousek po směru jízdy, pak odbočíme vpravo do ulice Schildenstraße a za 5 minut jsme tam.

Mohlo by se vám líbit...