Lodičky na Křinici

Hinterhermsdorf09

Uprostřed lesů, přímo na hranici Saského a Českého Švýcarska, teče mezi skalami říčka Křinice (Kirnitzsch). Honza u ní jako kluk zažil ještě ráj trampů a nikdy nezapomene na kečup a hořčici, zanechané neznámými kamarády ve skalním úkrytu nad řekou. Časy se však mění, dnes jsme v první zóně národního parku a Křinicí se už nebrodíme.

Zato se zdejší divočinou můžeme nechat svézt. Část toku je zde totiž zvýšená starou hrází a říčka tu má až sedmimetrovou hloubku. Když nastoupíme na zastávce Obere Schleuse, čeká nás 700 metrů a 20 minut romantické cesty. Zážitek stejně silný jako soutěsky Kamenice.

Ze saské strany budete vycházet ze zastrčeného Hinterhermsdorfu. Od parkoviště po modré 2,5 kilometru. Z českého Kyjova je to o něco dál – skoro 9 kilometrů přes Zadní Doubici. Z Brtníků osm.

Provozní doba: od Velikonoc do konce října denně od 9:30 do 16:30. Poslední jízda v 16:00.

Cena jízdy: dospělý 5 €, dítě 4 €, rodina 10 €

DOPRAVA: Z Děčína se vydáte po pravém břehu Labe přes Hřensko do Bad Schandau. Tady odbočíte doprava (ještě před kostelem) přes lázeňský park do údolí říčky Křinice (silnice S 165). Dojedete do obce Hinterhermsdorf, zaparkujete na placeném parkovišti na kraji lesa a dál už musíte pěšky.

Mohlo by se vám líbit...