Zábavní park Belantis

Belantis.04

Největší zábavní park ve východní části Německa najdete téměř v Lipsku, u dálnice A38, mezi jezery Cospudener a Zwenkauer See. Chlubí se tím, že patří mezi nejlepší zábavní parky v Evropě a nabízí bezpočet atrakcí, které vás tu spolehlivě udrží po celý den.

Mezi nejsilnější zážitky patří horská dráha, ale ta je opravdu jen pro otrlé. Originální je projížďka na člunu skrz egyptskou pyramidou. Kromě toho osm tématických světů s rytíři, indiány nebo faraony.

Otevírací doba: O prázdninách od 10 do 18, jinak obvykle od 10 do 17 hodin. Od listopadu do března je park zavřený. Pro podrobnosti doporučujeme navštívit stránky parku: https://www.belantis.de/cz/oteviraci-doba

Vstupné: Cena pro dospělého bývá něco přes 30 euro. Během roku se objevuje mnoho různých slev, doporučujeme sledovat internetové stránky parku (jsou i česky): https://www.belantis.de/cz/prehled-vsech-vstupenek

DOPRAVA: Pokud přijíždíte po dálnici A14 od Drážďan, na křižovatce č. 28 Parthenaue odbočte na dálnici A38 a přesně po dvaceti kilometrech sjeďte na exitu č. 30.
Pokud se k Lipsku blížíte od Chemnitzu, musíte také najet na A38 směr Halle a Nordhausen. K exitu č. 30 už je to jen 6 km.

Mohlo by se vám líbit...